Z důvodu plánované dovolené a z důvodu onemocnění bohužel musíme přistoupit k uzavření OBS Krásné Březno v týdnu od 26.7. do 30.7.2021. Děkujeme za pochopení.

Vaše případné požadavky řešte telefonicky: 775 972 377. Zástupce vedoucího OBS: Pavel Vorlíček 773 318 724

Na naší elektronické Informační desce naleznete usnesení ze SD ze dne 23.6.2021, které se konalo formou PER ROLLAM.

 Vážení členové družstva,

dovolte, abychom Vás tímto informovali, že v tomto roce budou probíhat volby na funkci delegáta bytového družstva DRUŽBA. Shromáždění delegátů je nejvyšším orgánem družstva, kde členové družstva uplatňují své právo řídit a kontrolovat záležitosti družstva a jeho orgánů.

Představenstvo družstva tímto dává možnost všem svým členům - nájemcům družstevních bytů (nikoliv členům družstva, kteří májí již byt převeden do osobního vlastnictví) kandidovat na funkci delegáta, případně navrhnout svého kandidáta, pokud s kandidaturou bude souhlasit a bude splňovat podmínky pro výkon funkce člena orgánu družstva dle Stanov Bytového družstva DRUŽBA.

V případě, že máte zájem podílet se na družstevních záležitostech a kandidovat, obraťte se na obvodového správce pana Mikoláše Kováře, který Vám podá bližší informace. tel.: 775 914 301 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bc. Petr Vaněček, v. r. - ředitel správy družstva

V souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2 na území ČR a s tím souvisejícími mimořádnými opatřeními nebylo možno uskutečnit shromáždění delegátů standardním způsobem s osobní účastí. Představenstvo BD DRUŽBA na svém zasedání dne 10. května 2021 schválilo v souladu s § 19 zákona č. 191/2020 Sb. konání shromáždění delegátů mimo zasedání v písemné formě "per rollam". Rovněž schválilo podmínky rozhodování mimo zasedání. V příloze zveřejňujeme Informaci a výzvu k rozhodnutí delegátů „per rollam“.

Další číslo našeho časopisu Družstevník je Vám k dispozici zde.

Dobrý den,

dovolte mi, abych vás informoval, že v těchto dnech dochází k distribuci výsledků vyúčtování skutečné výše nákladů a záloh za služby příjemcům služeb za rok 2020. I přes nouzový stav a mimořádná opatření jsme udělali vše pro to, abyste vyúčtování dostali jako každý rok, tedy do původní zákonné lhůty, do 30. 4. 2021

V souvislosti se současnými opatřeními (COVID - 19) hledalo družstvo cestu jak minimalizovat nutnost chodit na poštu, ale současně jak docílit jednání s péčí řádného hospodáře (souvislost s ochrannou družstva).

Rozhodnutím ředitele a po konzultaci s právními zástupci bude Vyúčtování služeb za rok 2020 distribuováno jako minulý rok, tedy takto:

a) Přeplatky budou zasílány obyčejnou listovní zásilkou
b) Nedoplatky budou zasílány doporučeně do vlastních rukou
 

S pozdravem, Petr Vaněček - ředitel správy družstva